Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Gemeenteraadsvergadering

donderdag 1 oktober 2026

20:00 - 23:00
Locatie

Gemeentekantoor Noordwijkerhout, Herenweg 4

Voorzitter
B.B. Schneiders
Griffier/Secretaris
Robert van Dijk
Toelichting

Heeft u vragen?
Neem dan contact op met de griffie via [email protected] of telefonisch:


Robert van Dijk: 0031639608589
Commissie BME & Raad
Linda Klinkenberg: 0031642067052
Commissie Ruimte
Bas van Someren: 0031614727394
Commissie Welzijn
.
De gemeenteraad vergadert in 3 stappen
- Tijdens de beeldvormende commissievergadering halen de raadsleden eerst informatie op. Ze vormen zich een beeld van een onderwerp, bijvoorbeeld aan de hand van een presentatie.
- In de meningsvormende vergadering stellen de leden daarna vragen aan de verantwoordelijke wethouder, ze gaan met elkaar in debat en bepalen hun standpunt.
- Ten slotte neemt de gemeenteraad tijdens de gemeenteraadsvergadering een besluit over het onderwerp. De fracties gaan met elkaar in debat en het college beantwoordt politieke vragen en legt verantwoording af over het voorstel dat voorligt.


Wil je je mening delen?
Mail de raadsleden of meld je uiterlijk 24 uur voor de vergadering aan via [email protected] om in te spreken. Vermeld je naam, het onderwerp en of je hierover al contact hebt gehad met de gemeente. Stuur ook je inspreektekst mee, zodat raads- en commissieleden deze vooraf kunnen lezen.

Uitzending

Agendapunten

  1. Sluiting
  2. 1

    Mogelijk wordt een petitie aangeboden aan de raad van Welzijn Noordwijk.

  3. 2
    Vaststelling agenda
  4. 3
    Inventarisatie insprekers
  5. 4
    Vaststelling besluitenlijst
  6. 5
    Vaststelling lijst ingekomen stukken
  7. 6
    Installatie en benoemingen
  8. 6.a

  9. 6.b

    De gemeente Noordwijk neemt deel aan diverse gemeenschappelijke regelingen en regionale samenwerkingsverbanden. Het college van burgemeester en wethouders besluit over de afvaardiging van de collegeleden bij gemeenschappelijke regelingen en vertegenwoordiging in de regio. Besluiten over de afvaardiging van collegeleden in het algemeen bestuur van de regio Holland Rijnland is aan de gemeenteraad.

    Voorgesteld besluit

    I) Wethouder Van Strien aan te wijzen als lid van het algemeen bestuur van Regio Holland Rijnland;
    II) Wethouder Krüse aan te wijzen als plaatsvervangend lid van het algemeen bestuur van Regio Holland Rijnland.

  10. 7
    VASTSTELLING HAMERSTUKKEN
  11. 8

    BIZ Gravendam heeft de wens uitgesproken om de huidige Bedrijveninvesteringszone (BIZ) Gravendam per 1 januari 2027 te verlengen met vijf jaar. Overleg tussen het BIZ bestuur, parkmanagement Parktrust en de gemeente heeft geleid tot een BIZ-plan voor de periode 2027-2031.

  12. 9

    Het Algemeen Bestuur van de Veiligheidsregio Hollands Midden (VRHM) heeft het concept Regionaal
    Risicoprofiel (RRP) 2027–2030 vastgesteld en op 26 mei 2026 aan de gemeenteraden aangeboden
    voor consultatie.


    Het RRP is een wettelijk verplicht strategisch document op grond van de Wet veiligheidsregio’s en
    beschrijft de belangrijkste fysieke veiligheidsrisico’s binnen de regio. Het vormt de basis voor het op
    te stellen Regionaal Beleidsplan 2028–2031 en de prioritering van de voorbereiding op rampen en
    crises.


    Het RRP 2027-2030 vormt daarmee de basis voor:
    • het opstellen van het Regionaal Beleidsplan VRHM 2028–2031;
    • de prioritering van multidisciplinaire voorbereiding;
    • de capaciteitsplanning van de veiligheidsregio.


    De gemeenteraad wordt in de gelegenheid gesteld om aandachtspunten en wensen kenbaar te
    maken. Voor de gemeente Noordwijk zijn met name risico’s rond natuurbrand, wateroverlast door
    extreme neerslag, vitale infrastructuur en de drukte in het kustgebied direct herkenbaar en relevant.


    Nieuw 15 sept 2026: Er is een  concept amendement van leden Warmerdam (PRO) en Verplancke (D66) toegevoegd als bijlage


    Update 15 sep 2026: in de commissie BME is geadviseerd dit punt als hamerstuk voor de raad te agenderen. Mogelijke amendementen kunnen aanleiding zijn om dit naar een bespreekstuk om te zetten. Aan de fracties is verzocht om amendementen vooraf met elkaar af te stemmen en mogelijk te komen tot gezamenlijke amendementen.

  13. 9.A.1

  14. 9.A.2

  15. 9.A.3

  16. 10

    Ter bespreking.
    Besluitvorming vindt plaats op dezelfde avond, tenzij raad anders beslist.

  17. 11

    15 minuten per actuele motie.
    Besluitvorming vindt plaats op dezelfde avond, tenzij de raad anders beslist.

  18. 11.m.1

  19. 11.m.2

  20. 11.m.4